Ogólnopolski Przegląd Medyczny wydanie nr 4/2017

Ogólnopolski Przegląd Medyczny wydanie nr 4/2017

15 lat IFMSA w Krakowie

Krakowski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA w dniach 22-26 kwietnia będzie świętował 15-lecie swojej działalności.

Dodano: 21.04.2017

Mobilne urządzenie medyczne nowej generacji

Zebra Technologies wprowadza mobilne urządzenia medyczne nowej generacji - nowe skanery z serii DS8100-HC oraz komputer mobilny TC51-HC usprawniają wykonywanie obowiązków przez pracowników służby zdrowia oraz zwiększają komfort pacjentów.

Dodano: 14.04.2017

Uzdrowisko Konstancin uruchomiło nową placówkę

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój otwiera nowoczesny ośrodek medyczny na Mazowszu, szpital przy ul. Sue Ryder, specjalizujący się w rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej.

Dodano: 11.04.2017

System chłodzenia skóry głowy w trakcie chemioterapii

W Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny jest testowane urządzenie do chłodzenia skóry głowy Paxman, zapobiegające wypadaniu włosów u pacjentów, którzy są poddawani chemioterapii.

Dodano: 07.04.2017

Służba zdrowia stawia na wideokonsultacje

Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie Koźlu będzie mógł przeprowadzać wideokonsultacje dzięki zastosowaniu aplikacji Asseco Medical Management Solution zintegrowanej z komunikatorem Skype.

Dodano: 06.04.2017

Warsztaty chirurgiczne z transmisją on-line w Jaworznie

22 marca 2017 r. w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Personelu Medycznego przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie odbyło się wyjazdowe zebranie naukowo-szkoleniowe Śląskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Dodano: 27.03.2017

Organizacja KLAS przyznała nagrody dla Liderów 2017

Niezależna organizacja KLAS ogłosiła wyniki rankingu Liderzy Kategorii 2017 – w kategorii przeglądarek obrazów medycznych pierwsze miejsce zajęła Agfa HealthCare.

Dodano: 17.03.2017

Telemonitoring po wszczepieniu pompy serca

Warszawski Instytut Kardiologii nawiązał współpracę z kliniką ISMETT w Palermo w zakresie rozwoju oprogramowania Remedizer. Aplikacja ta służy do monitorowania pacjentów z wszczepionymi pompami wspomagającymi pracę serca.

Dodano: 13.03.2017

We Wrocławiu wszczepiono najnowszy model stymulatora serca

16 lutego lekarze z Kliniki Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu wszczepili pacjentowi najnowszy model stymulatora poprawiającego kurczliwość mięśnia sercowego.

Dodano: 20.02.2017

Nowoczesne technologie pozwalają lepiej żyć

O osiągnięciach i wyzwaniach w kardiochirurgii dziecięcej mówi prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu.

Dodano: 13.02.2017

Uniwersytet Opolski otworzy kierunek medyczny

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy 32 mln złotych na budowę i wyposażenie infrastruktury kierunku medycznego na Uniwersytecie Opolskim.

Dodano: 08.02.2017

Projekt modernizacji oddziału do wylicytowania w ramach WOŚP

W ramach zbiórki funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na jednej z aukcji można wylicytować projekt modernizacji oddziału szpitalnego.

Dodano: 24.01.2017

Dzieje medycyny w Polsce w 3 tomach

Pomysłodawcą przygotowania 3-tomowej publikacji jest prof. Wojciech Noszczyk, wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Akademii Medycznej w Warszawie.

Dodano: 16.01.2017

1000 zabiegów ablacji u pacjentów IPCZD

Kardiolodzy z Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” przekroczyli liczbę 1000 zabiegów ablacji, które w ciągu ostatnich 13 lat wykonali u dzieci i młodzieży z zaburzeniami rytmu serca.

Dodano: 12.01.2017

Ratownicy medyczni piszą do premier Szydło

Pracownicy zespołów ratownictwa medycznego FALCK Medycyna złożyli na ręce Prezes Rady Ministrów pismo przeciwko projektowi ustawy o Ratownictwie Medycznym, której zapisy wykluczą kilkanaście podmiotów prywatnych z branży ratownictwa medycznego.

Dodano: 11.01.2017

Trzy lata funkcjonowania Centrum Radioterapii Amethyst

Ponad 5 tys. pacjentów, którzy zakończyli leczenie, 12 tys. udzielonych porad lekarskich w ośrodku i 19 tys. w przyszpitalnej poradni, stałe konsultacje psychonokologa i dietetyka – Centrum Radioterapii Amethyst podsumowuje trzylecie działalności.

Dodano: 05.01.2017

Placówki Affidea wyróżnione w rankingu EuroSafe Imaging Star

Cztery placówki Affidea, jako jedyne w Polsce, otrzymały wyjątkowe wyróżnienie Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego (European Society of Radiology) – cztery gwiazdki w rankingu EuroSafe Imaging Star.

Dodano: 02.01.2017

Pierwszy zabieg ablacji z wykorzystaniem mapowania 3D

W Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu wykonano pierwszy w Polsce zabieg ablacji punktowej RF z wykorzystaniem modelu zwierzęcego i zastosowaniem systemu najnowszej generacji opartym na technologii mapowania 3D.

Dodano: 21.12.2016

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach ma nowego kierownika

Ireneusz Ryszkiel, pełniący do tej pory funkcję lekarza naczelnego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu pokieruje Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

Dodano: 19.12.2016

Pionierski zabieg lekarzy z Poznania

Lekarze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu wraz z lekarzami ze Szpitala MSW w Szczecinie przeprowadzili pierwszy w Polsce zabieg połączenia trzustki z przewodem pokarmowym przy wykorzystaniu endosonografii i endoskopii.

Dodano: 02.12.2016

Wiadomości SMS w służbie zdrowia

W celu usprawnienia obsługi pacjentów oraz zminimalizowania strat powodowanych nieobecnościami pacjentów na zaplanowanych wizytach oddziały NFZ oraz prywatne placówki decydują się na wdrożenie komunikacji poprzez system SMS.

Dodano: 29.11.2016

Łódź: ruszają badania nad systemem teleopieki senioralnej

Badacze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczną prace nad zastosowaniem rozwiązań telemedycznych w opiece senioralnej. Opracowywany system ma umożliwić zdalne monitorowanie pacjentów geriatrycznych.

Dodano: 28.11.2016

Nowe możliwości Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej

Mieszkańcy województwa podkarpackiego mają już możliwość elektronicznego rejestrowania się u ponad 1100 lekarzy na ponad 1500 usług medycznych.

Dodano: 25.11.2016

Znamy laureatów tegorocznego konkursu Prix Galien

Innowacyjne leki, szczepionka, „sztuczna kość” oraz profilaktyczno-edukacyjna kampania „Servier dla Serca” zwycięzcami 4. polskiej edycji międzynarodowego konkursu Prix Galien.

Dodano: 21.11.2016

Profesor Henryk Skarżyński odznaczony Medalem Prymasowskim

11 listopada 2016 r. Jego Eminencja ks. abp Wojciech Polak prymas Polski wręczył prof. Henrykowi Skarżyńskiemu Medal Prymasowski "Zasłużony dla Kościoła i Narodu".

Dodano: 17.11.2016

Defibrylator do zasotosowania w miejscach publicznych

Nowy defibrylator z rodziny LIFEPAK to urządzenie do udzielania pierwszej pomocy w miejscach publicznych, spełniające wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji ogłoszone w 2015 roku.

Dodano: 16.11.2016

Nowe metody leczenia nowotworów w gliwickim oddziale COI

Pracownia Radiologii Zabiegowej i Interwencyjnej w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oddziale w Gliwicach została wyposażona w najnowocześniejszy system angiograficzny Allura Clarity.

Dodano: 09.11.2016

Umywalka dla niepełnosprawnych

Zarządzający obiektami, w których przyjmuje się osoby niepełnosprawne muszą sprostać wyzwaniu, jakim jest odpowiednie wyposażenie pomieszczeń sanitarnych i toalet. Z myślą o nich DELABIE zaprojektowało nową umywalkę MINERALCAST PMR.

Dodano: 08.11.2016

Nowy portal kardiologiczny dla pacjentów

Eksperci Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego stworzyli nowy portal dla pacjentów z niewydolnością serca - slabeserce.pl. O jego założeniach opowiada prof. Jadwiga Nessler.

Dodano: 07.11.2016

Polacy o systemie ochrony zdrowia - raport

Co piąty Polak chętnie zastąpiłby państwową służbę zdrowia służbą prywatną – tak wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Dodano: 27.10.2016

Konferencja Szpital XXI wieku

Jak co roku hasłem konferencji jest "Szpital XXI wieku - planowanie, projektowanie, budowa i działalność", które tym razem zostanie omówione pod kątem funkcjonowania OAiIT oraz ZDO.

Dodano: 06.10.2016

IV edycja projektu Liderzy Ochrony Zdrowia

W ramach projektu podczas trzech kolejnych weekendów października studenci i absolwenci szkół wyższych podejmą dyskusję dotyczącą problemów i wyzwań, przed którymi staje sektor ochrony zdrowia.

Dodano: 30.09.2016

Szpital Śląski w Cieszynie będzie miał lądowisko

Cieszyński szpital otrzymał blisko 5 mln zł dotacji, która pozwoli na realizację lądowiska dla helikopterów sanitarnych oraz wyposażenie w nową aparaturę medyczną Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Dodano: 28.09.2016

Elamed Media Group patronem Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Po raz kolejny Elamed Media Group objął patronatem Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tegoroczna, 6. edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Trzy dni inspiracji dla innowacji”.

Dodano: 16.09.2016

Budowa nowej siedziby WCRiMS dobiega końca

Nowy etap działalności Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej ma podkreślić zmiana nazwy i nowy wizerunek placówki. W nowej siedzibie będzie funkcjonować jako Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II.

Dodano: 12.09.2016

Ruszyła pierwsza przychodnia telemedyczna

Nowatorska platforma telemedyczna Medivio umożliwi kontakt lekarza z pacjentem w każdym miejscu i czasie.

Dodano: 09.09.2016

Mikrobiologiczne filtry do wody

Woda jest niezbędnym elementem do utrzymania higieny, jednak może być źródłem zakażeń, jeśli jej jakość nie jest kontrolowana. Proliferacja bakterii w instalacji wodnej lub w armaturze może być przyczyną poważnych infekcji.

Dodano: 01.09.2016

W Warszawie wszczepią najmniejszy rejestrator zaburzeń rytmu serca

Na czwartek, 25 sierpnia 2016 r. w II Klinice Choroby Wieńcowej przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie zaplanowany jest zabieg wszczepienia najmniejszego na świecie rejestratora zaburzeń rytmu serca.

Dodano: 24.08.2016

Otwarto Centrum Medycyny Eksperymentalnej w Olsztynie

8 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa, nowej placówki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Dodano: 11.08.2016

Zrzeszenie Publicznych Centrów i Instytutów Onkologii

Dyrektorzy szpitali onkologicznych w Polsce utworzyli Ogólnopolskie Zrzeszenie Publicznych Centrów i Instytutów Onkologii. Chcą razem walczyć o poprawę sytuacji w polskiej onkologii.

Dodano: 10.08.2016

Inteligentna koszulka do pomiaru EKG

Łódzka firma zaprojektowała koszulkę tekstylną do pomiaru EKG przeznaczoną dla pacjentów objętych rehabilitacją kardiologiczną. Wyniki można odczytać na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Dodano: 05.08.2016

Miedź przeciwdrobnoustrojowa we wrocławskiej Klinice

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu została wyposażona w sprzęt medyczny z elementami wykonanymi z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+, dostarczony przez Europejski Instytut Miedzi.

Dodano: 01.08.2016

Nowa reforma systemu opieki zdrowotnej

26 lipca podczas konferencji prasowej minister Konstanty Radziwiłł przedstawił założenia reformy systemu opieki zdrowotnej, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.

Dodano: 27.07.2016

Micra TPS po raz pierwszy wszczepiona pacjentom

W warszawskim Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, 22 lipca po raz pierwszy wszczepiono pacjentom Micrę TPS - najmniejszy rozrusznik serca.

Dodano: 25.07.2016

Przyszłość telemedycyny na tegorocznym Connected Health

26 września przedstawiciele służby zdrowia, nauki i biznesu spotkają się na konferencji „Connected Health 2016: badania, strategia, polityka, biznes, współpraca” by podjąć dyskusję jak dzięki nowym technologiom poprawić stan polskiej służby zdrowia.

Dodano: 22.07.2016

Polscy naukowcy zaprojektowali pierwsze przenośne KTG

Przenośne urządzenie umożliwia samodzielne badanie serca dziecka w brzuchu matki. Pomoże ono szybciej wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Dodano: 20.07.2016

Michał Chrobot nowym prezesem PTKM

Podczas walnego zebrania członków Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych wybrano jego nowy zarząd, na czele którego stanął Michał Chrobot – kierownik Działu Kontraktowania, Rozliczeń i Statystyki Medycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Dodano: 14.07.2016

Nowoczesne centrum seniora Angel Care we Wrocławiu

Po 17 miesiącach prac przygotowawczych rozpoczęło funkcjonowanie centrum seniora Angel Care we Wrocławiu – nowoczesna placówka zapewniająca kompleksową opiekę osobom starszym.

Dodano: 11.07.2016

Nowa metoda leczenia wczesnego zwyrodnienia stawów

Zakończyły się badania kliniczne Systemu Atlas™ Knee - nowatorskiej terapii odciążającej staw kolanowy.

Dodano: 06.07.2016

Rewolucja w leczeniu wczesnego ADM

Od stycznia br. w Instytucie Oka w Warszawie pierwszy w Polsce certyfikowany zespół do wdrażania terapii Retinal Rejuvension Theraphy (2RT) przeprowadził już ponad 500 zabiegów „odmłodzenia siatkówki oka” 2RT.

Dodano: 04.07.2016

Certyfikat dla Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku ŚCO

Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii jako druga placówka medyczna w Polsce certyfikat „W trosce o pacjenta”.

Dodano: 16.06.2016

Operacja kości przedramienia z wykorzystaniem technologii 3D

14 czerwca w warszawskim Carolina Medical Center przeprowadzono operację korekty kości przedramienia u 10-letniej dziewczynki, wykorzystując modelowanie i wydruki w technologii 3D.

Dodano: 15.06.2016

Pilotażowy program usług medycznych w Suwałkach

W ramach projektu „Miasto Zdrowia” w Suwałkach pojawią się nowe urządzenia diagnostyczne oraz platforma teleinformatyczna, umożliwiająca zdalną realizację usług medycznych.

Dodano: 14.06.2016

Krok naprzód w leczeniu cukrzycy typu 1

Nowoczesna pompa insulinowa sprzężona z systemem ciągłego monitorowania glikemii (system CGM) pomoże pacjentom z cukrzycą typu 1.

Dodano: 13.06.2016

W Olsztynie powstanie nowe Centrum Symulacji Medycznych

Budowa Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ma zostać ukończona w czerwcu 2017 roku. Będzie się ono mieściło na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Dodano: 06.06.2016

Bezpieczeństwo pacjenta pod natryskiem

Na rynku pojawiła się nowa, termostatyczna bateria natryskowa z serii SECURITHERM, zapewniająca bezpieczeństwo pacjentów.

Dodano: 01.06.2016

III Kongres Nowoczesny Pion Techniczny już za dwa dni

Kolejna edycja wydarzenia poświęconego efektywnemu funkcjonowaniu placówek medycznych oraz skutecznemu zarządzaniu infrastrukturą techniczną rozpocznie się w najbliższy czwartek, 2 czerwca w Cedzynie koło Kielc.

Dodano: 31.05.2016

Rozwój technik małoinwazyjnych w chirurgii

Obecnie techniką chirurgii małoinwazyjnej wykonuje się szereg zabiegów: od wycięcia pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, przez laparoskopię diagnostyczną, po najbardziej zaawansowane, jak wycięcie żołądka, jelita grubego, a nawet trzustki.

Dodano: 27.04.2017

Neonatolodzy i pediatrzy powinni współpracować

Rozmowa z prof. dr hab. med. Ewą Helwich, kierownikiem Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, konsultantem krajowym ds. neonatologii.

Dodano: 10.04.2017

Modernizacja i projektowanie oddziału neonatologicznego

Zarówno państwowe szpitale, jak i NZOZ-y różnią się między sobą organizacją pracy personelu oddziałów położniczo-ginekologicznych lub noworodkowych, warunkami wyposażenia, ale przede wszystkim stopniem jego referencyjności.

Dodano: 07.04.2017

Zdarzenie masowe – zarządzanie przez dyspozytora medycznego

Do szybkiego przeprowadzenia akcji niezbędny jest sprawny obieg informacji. Dlatego bardzo istotną rolę odgrywa dyspozytor medyczny, który uruchamia całą procedurę zdarzenia masowego.

Dodano: 01.03.2017

Nowoczesne metody i technologie wykorzystywane w chirurgii naczyniowe

Ostatnie 30-lecie to ogromny postęp w wewnątrznaczyniowym leczeniu tętniaków aorty brzusznej i piersiowej, które dawniej operowane były z wykorzystaniem otwartych technik chirurgicznych.

Dodano: 20.02.2017

Projektowanie obiektów dla pacjentów z demencją lub chorobą Alzheimera

Proces starzenia się polskiego społeczeństwa w ciągu ostatnich lat gwałtownie przyśpieszył, długość życia wzrosła. Wzrosła również świadomość konieczności zapewnienia osobom chorym na Alzheimera i pokrewne schorzenia właściwej opieki i terapii.

Dodano: 05.12.2016

Wyzwania i bolączki współczesnej kardiologii interwencyjnej

Rozmowa z prof. dr. hab. med. Dariuszem Dudkiem, kierownikiem II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dodano: 05.12.2016

Zaawansowane techniki resuscytacyjne

Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku w zakresie zaawansowanych technik resuscytacyjnych podkreślają wagę szybkiego reagowania w opiece nad pacjentem, które jest niezbędne, by zapobiegać wewnątrzszpitalnemu nagłemu zatrzymaniu krążenia.

Dodano: 28.11.2016

Neuronawigacja w chirurgii mózgu i kręgosłupa

Rozmowa z prof. dr. hab. Andrzejem Maciejczakiem, ordynatorem Oddziału Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie, kierownikiem Katedry Neurochirurgii i Spondyliatrii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Dodano: 22.11.2016

Akredytacja w centralnej sterylizatorni

Akredytację może uzyskać podmiot leczniczy po przeprowadzonym procesie weryfikacji tych standardów i uzyskaniu minimum 75% punktów. Wymaga to zaangażowania kierownictwa i całego personelu.

Dodano: 16.11.2016

Dekontaminacja wyrobów medycznych

W celu przywrócenia sterylności wyrobu medycznego, który podczas stosowania uległ skażeniu, należy poddać go procedurze dekontaminacji, czyli niszczenia biologicznych czynników chorobotwórczych przez mycie, dezynfekcję i sterylizację.

Dodano: 14.11.2016

Adaptacja nowych technologii cyfrowych w ochronie zdrowia

Koncepcja smart city bazująca na postępie technologii informacyjno-komunikacyjnych stwarza dla mieszkańców miast nowe możliwości organizacji wysokiej jakości systemu ochrony zdrowia.

Dodano: 10.11.2016

Blok operacyjny o profilu onkologicznym

Najistotniejsze na onkologicznym bloku operacyjnym jest utrzymanie maksymalnego reżimu higienicznego. Dlatego każdy, nawet najmniejszy element wbudowany w obiekt ma znaczenie dla jego późniejszego funkcjonowania.

Dodano: 08.11.2016

Dla kardiologa liczy się pacjent, a nie rachunek ekonomiczny

O wycenach procedur kardiologicznych zaproponowanych przez AOTMiT rozmawiamy z prof. dr. hab. med. Piotrem Hoffmanem, kierownikiem Kliniki Wad Wrodzonych Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dodano: 18.07.2016

Rola nowoczesnych technik USG w położnictwie i ginekologii

Ultrasonografia (USG) jest powszechnie stosowaną, nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyki obrazowej wykorzystującą zjawisko odbicia fali ultradźwiękowej od badanych struktur.

Dodano: 08.07.2016

E-apteka w szpitalu - innowacyjne rozwiązanie

Przeciwieństwem tradycyjnego systemu dystrybucji leków w szpitalach jest system oparty na indywidualnej dawce dla poszczególnych pacjentów, zwany w skrócie unit dose.

Dodano: 16.06.2016

Kierunki rozwoju diagnostyki obrazowej w obszarze onkologii

Radiologia stanowi silny fundament obecny w diagnostyce większości jednostek chorobowych, pozwala bowiem na stwierdzenie obecności zmian, ocenę ich charakteru i odpowiedzi na leczenie.

Dodano: 01.06.2016

Nagłe zatrzymanie krążenia – zabójca w krajach rozwiniętych

Rozmowa z prof. dr. hab. Januszem Andresem, kierownikiem Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 2 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i prezesem Polskiej Rady Resuscytacji.

Dodano: 28.10.2015

Szpital jutra – próba prognozy pożądanej ewolucji placówek medycznych

Szpital opieki krótkoterminowej zawsze będzie jednym z najważniejszych elementów systemu opieki zdrowotnej z uwagi na fakt, że jest on jedyną jednostką przygotowaną do ratowania ludzi znajdujących się w stanach nagłego zagrożenia utraty życia.

Dodano: 28.10.2015

Kompleksowe wyposażenie zakładu radiologii

Podstawową zasadą przy każdym zakupie i procesie tworzenia pracowni radiologicznej powinna być dbałość o efektywność i możliwie najpełniejsze wykorzystanie instalowanego wyposażenia.

Dodano: 30.09.2015

Aktualne wymogi sanitarno-higieniczne i ogólnobudowlane dla szpitali

Szpitale powinny być tak zaprojektowane, wykonane i urządzone, aby ich pomieszczenia zapewniały właściwe warunki sanitarne dla chorych, personelu pielęgniarskiego i innych pracowników.

Dodano: 30.09.2015

Rachunek kosztów i jego rola w zarządzaniu placówką medyczną

Narzędziem generowania informacji o kosztach działalności operacyjnej podmiotu leczniczego jest rachunek kosztów. Jako istotny element rachunkowości obejmuje: pomiar i dokumentację kosztów, ewidencję, rozliczanie, kalkulację oraz sprawozdawczość.

Dodano: 30.09.2015

Rola oddziałów ratunkowych we wczesnym rozpoznaniu i leczeniu sepsy

W diagnostyce i leczeniu sepsy ważną rolę odgrywa podstawowy sprzęt medyczny taki jak: termometry, aparat do parametrów krytycznych i monitory kardiologiczne. Sprzęt ten jest na wyposażeniu SOR zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia.

Dodano: 31.08.2015

Instalacje fotowoltaiczne w placówkach medycznych

Instalacja modułów fotowoltaicznych może mieć miejsce na gruncie, dachu lub nawet fasadzie budynku. Część polskich szpitali już podjęła się inwestycji w odnawialne źródła energii.

Dodano: 31.08.2015

Zintegrowane systemy informatyczne w szpitalu – HIS, RIS, LIS

Celami daleko idącej informatyzacji są: podniesienie jakości rozliczeń, optymalizacja kosztów, automatyzacja prac, dokładniejsze i pełniejsze analizy oraz poprawa jakości dokumentacji.

Dodano: 31.08.2015

Szpitalne tereny zielone

Nowoczesny szpital realizujący potrzeby pacjentów i pracowników powinien wyróżniać się doskonale zaprojektowanym terenem zieleni, skutecznie wspomagającym leczenie i rekonwalescencję chorych oraz regenerację personelu.

Dodano: 05.08.2015

Jak projektować oddział intensywnej terapii?

Oddział intensywnej terapii jest jednym z najważniejszych działów w szpitalu. Działania polegające na wspomaganiu podstawowych funkcji życiowych i stałej ich obserwacji wymagają właściwego projektowania i wyposażenia w wysokospecjalistyczny sprzęt.

Dodano: 05.08.2015

System ochrony zdrowia w Polsce i w Europie

Polski system ochrony zdrowia warto porównać do systemów w pozostałych krajach Unii Europejskiej, najlepiej bazując na danych statystycznych, z uwzględnieniem lokalnych realiów, w tym szczególnie kryzysu, jaki wystąpił na przełomie dekad.

Dodano: 30.06.2015

Zasady racjonalnej eksploatacji sprzętu medycznego

Kadra zarządzająca szpitalem coraz częściej zwraca uwagę na zagadnienie racjonalnego wykorzystania zakupionych urządzeń, co podyktowane jest rachunkiem ekonomicznym. Na czym jednak opiera się owa racjonalność? Czy chodzi tylko o pieniądze?

Dodano: 30.06.2015

Certyfikacja systemów rurociągowych do gazów medycznych

Systemy Rurociągowe do Gazów Medycznych (SRGM), umożliwiające bezpieczne przesyłanie gazów od źródeł zasilania aż do punktów użycia gazów, są coraz ważniejszym elementem infrastruktury szpitala.

Dodano: 30.06.2015

Monitorowanie hemodynamiczne na bloku operacyjnym

Urządzenia do małoinwazyjnego monitorowania rzutu serca powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie planuje się przeprowadzanie średnich i dużych zabiegów chirurgicznych.

Dodano: 26.05.2015

W trosce o rozwój radiologii

HELIMED Diagnostic Imaging, jako pierwsza prywatna firma świadcząca usługi z zakresu radiologii na Śląsku, otrzymała wyróżnienie i podziękowanie za wkład w rozwój tej dziedziny medycyny. w regionie.

Dodano: 26.05.2015

Dialog o finansowaniu medycyny ratunkowej

W Polsce funkcjonuje formalnie ok. 200 szpitalnych oddziałów ratunkowych. W ocenie Nadzoru Krajowego Medycyny Ratunkowej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej tylko 130-150 z nich spełnia wymagane kryteria.

Dodano: 26.05.2015

Koordynacja przeglądów aparatury medycznej

Dbałość o prawidłowe zarządzanie sprzętem medycznym jest istotnym obszarem zarządczym instytucji ochrony zdrowia – w wielu przypadkach decydującym o pozycji rynkowej danej jednostki.

Dodano: 14.05.2015

Dialog techniczny i konkurencyjny w ochronie zdrowia

Zamówienia publiczne stanowią ważny instrument stymulowania gospodarki. Docenia to Komisja Europejska, przeznaczając od kilku lat środki na dofinansowywanie różnych programów, których celem jest odejście od tradycyjnych zamówień.

Dodano: 13.05.2015

Aparatura medyczna w pracowniach hemodynamicznych

W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat dynamicznie rozwinęły się techniki zabiegowe wykorzystywane w przezskórnym leczeniu schorzeń kardiologicznych. Obecnie wyposażenie pracowni uwzględnia między innymi spektrum zabiegów wykonywanych w ośrodku.

Dodano: 04.05.2015

Termomodernizacja – wymierne korzyści ekonomiczne dla szpitala

Termomodernizacja oznacza wprowadzenie zmian mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię lub ograniczenie utraty ciepła poprzez usprawnienie instalacji ogrzewania wody oraz ocieplenie budynku.

Dodano: 04.05.2015

Audyt oprogramowania: potrzeba czy obowiązek?

Audyt przeprowadzany jest na wszystkich stacjach roboczych i serwerach. Pozwala na dostarczenie informacji o zainstalowanych na nich aplikacjach oraz plikach przechowywanych na dyskach, które mogłyby być sprzeczne z wytycznymi jednostki.

Dodano: 04.05.2015

Zakup sprzętu radiologicznego – jak dokonać właściwego wyboru

Efektywne wykorzystanie narzędzi jest możliwe tylko wtedy, gdy są one dopasowane do potrzeb i możliwości użytkownika – takie podejście należy stosować w przypadku niezbywalnego elementu procesu leczenia, jakim jest diagnostyka obrazowa.

Dodano: 20.04.2015

Instalacje solarne w placówkach medycznych

Potrzeby energetyczne szpitali nie zależą jedynie od sposobu zasilania. Rolę odgrywają rodzaj zabudowy, stosowane nośniki energii oraz wyposażenie techniczne. Inwestycje montażu instalacji solarnych wskazują na znaczne różnice w kosztach instalacji.

Dodano: 20.04.2015

Kasy fiskalne w gabinetach lekarskich

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązkiem ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych zostali objęci wszyscy lekarze i lekarze dentyści, którzy świadczą usługi indywidualne na rzecz osób fizycznych, bez względu na liczbę przyjmowanych pacjentów.

Dodano: 01.04.2015

Projektowanie i wyposażenie oddziału geriatrycznego

Przy projektowaniu oddziałów geriatrycznych należy brać pod uwagę m.in. uwarunkowania wynikające z polskiego prawa, specyfikę pacjentów, a także konieczność optymalizacji funkcjonalnej i ergonomicznej.

Dodano: 01.04.2015

Zakup łóżek szpitalnych – kryteria wyboru

Postęp technologiczny, jaki dokonał się w ostatnich latach, na nowo określił miejsce łóżek szpitalnych w procesie terapeutycznym pacjenta. Sprzęt stał się elementem wyposażenia sali, niezbędnym do nowoczesnej terapii na każdym oddziale.

Dodano: 01.04.2015

Narodowy Fundusz Zdrowia. Czy rzeczywiście jest potrzebny?

Powstanie instytucji, która narzuca warunki świadczeniodawcom, nie pozostaje bez wpływu na ocenę potrzeby istnienia tak funkcjonującej organizacji. Poprawić organizację funkcjonowania płatnika można szybko, nie zaprzepaszczając obecnych dokonań.

Dodano: 19.03.2015

Serwis aparatury medycznej – redukcja kosztów w ZOZ

Możliwość redukcji kosztów serwisowania aparatury medycznej w obecnych warunkach wydaje się być zadaniem graniczącym z niemożnością. Chwila refleksji zmienia jednak widzenie tego zagadnienia.

Dodano: 19.03.2015

Placówka w sieci: „polubić” media społecznościowe

Czy media społecznościowe wykorzystywane do nowoczesnej komunikacji szpitala z otoczeniem powinny być częścią jego strategii biznesowej?

Dodano: 05.03.2015

Pracownia hemodynamiki – wytyczne dla projektowania

Hemodynamika, jako metoda stosowana w kardiologii inwazyjnej, która jest oparta na zasadzie stosowania cewnika wewnątrznaczyniowego, niesie za sobą konieczność spełnienia istotnych wymogów w zakresie wyposażenia pracowni.

Dodano: 05.03.2015

Zastosowanie rezonansu magnetycznego w onkologii

Dzięki wysokiej czułości rezonans magnetyczny stał się jedną z najdokładniejszych metod obrazowania dostępnych na świecie. Podążanie za „nowinkami” stosowanymi na całym świecie daje możliwości rozwijania coraz lepszych technologii.

Dodano: 05.03.2015

Zewnątrz- i wewnątrzszpitalny transport pacjenta

W celu zrozumienia zagrożeń, jakie niesie ze sobą transport chorych, niezbędne jest poznanie samej idei mechanicznego wspomagania, wskazań do terapii i zasad jej prowadzenia, jak również wyposażenia koniecznego do wykonywania tych czynności.

Dodano: 04.02.2015

Efektywność energetyczna oświetlenia szpitalnego

Analiza funkcjonowania oświetlenia, które stanowi często ponad 20% mocy wszystkich urządzeń elektrycznych zainstalowanych w szpitalu czy przychodni, pozwala na opracowanie działań prowadzących do obniżenia kosztów zużywanej energii elektrycznej.

Dodano: 04.02.2015

Aparatura anestezjologiczna konieczna na bloku operacyjnym

Anestezjologia jest specjalnością niezbędną przy wykonywaniu zabiegów chirurgicznych. Dziedzina ta w ostatnich latach niebywale się rozwinęła. Dotyczy to zarówno samej techniki znieczulania pacjenta, jak i sprzętu medycznego do tego przeznaczonego.

Dodano: 05.11.2014

Zabieg hybrydowy to udział w Formule 1

Rozmowa z prof. dr. hab. med. Dariuszem Dudkiem, kierownikiem II Oddziału Klinicznego Kardiologii i Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektorem warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology.

Dodano: 05.11.2014

Sieci bezprzewodowe w placówkach służby zdrowia

Sieci bezprzewodowe odgrywają dużą rolę w placówkach ochrony zdrowia. Zarówno pracownicy, jak i pacjenci wymagają stałego dostępu do sieci. Aby stworzyć profesjonalną bezprzewodową sieć, potrzebne jest okablowanie strukturalne o dużej przepustowości.

Dodano: 05.11.2014

Dobór narzędzi finansowych a powodzenie inwestycji - wyniki badań

Rosnące znaczenie doboru odpowiednich narzędzi finansowych w procesie zakupu sprzętu medycznego przez podmioty opieki zdrowotnej wykazane zostało przez badania prowadzone przez Siemens Financial Services (SFS).

Dodano: 05.11.2014

Blok operacyjny i centralna sterylizatornia - projekt kompleksowy

Kanonem przy projektowaniu nowych obiektów szpitalnych jest konieczność kompleksowej realizacji centralnej sterylizatorni i bloku operacyjnego. Główną rolę odgrywają drogi transportu materiału brudnego i czystego, które powinny być niezależne.

Dodano: 30.09.2014

Pojemniki sterylizacyjne wielokrotnego użytku - zasady stosowania

Zabezpieczenie sterylnych wyrobów medycznych przed kontaminacją wymaga użycia odpowiedniego opakowania. Zgodnie z definicją podaną w normie PN-EN ISO 11607-1 jest to system bariery sterylnej, czyli minimalnego opakowania sterylizacyjnego.

Dodano: 30.09.2014

Autoryzacja: tak czy nie?

Podmiot wprowadzający wyrób do obrotu jest zobligowany do dołączenia wykazu firm, które jego zdaniem spełniają wymagania wytwórcy wyrobu, lecz wyboru firmy serwisowej dokonuje użytkownik sprzętu.

Dodano: 30.09.2014

Otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

W poniedziałek, 20 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Dodano: 21.02.2017
Miejsce: Dąbrowa Górnicza

II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego

W dniach 24-25.11.2016 we Wrocławiu odbył się II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego pod hasłem „Zdrowie publiczne – efektywnie wykorzystać zasoby ochrony zdrowia”.

Dodano: 29.11.2016
Miejsce: Wrocław

Otwarcie oddziału neurologii, SP ZOZ w Jaworznie

Uroczyste otwarcie Oddziału Neurologii odbyło się 22 listopada w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie.

Dodano: 28.11.2016
Miejsce: Jaworzno

10 lat Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Personelu Medycznego, Jaworzno

Jubileusz 10-lecia Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Personelu Medycznego działającego przy SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie świętowano w dniu 22 listopada.

Dodano: 28.11.2016
Miejsce: Jaworzno

Kardiologia Prewencyjna 2016 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

IX Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2016 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” odbyła się w dniach 18-19 listopada w Krakowie.

Dodano: 28.11.2016
Miejsce: Kraków

X Konferencja PolGRP

W tegorocznej, dziesiątej Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca, która odbyła się w Warszawie w dniach 18-19 listopada wzięło udział ponad 300 specjalistów.

Dodano: 25.11.2016
Miejsce: Warszawa

II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych

II Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych odbyła się w dniach 13-15.10.2016 r. w Hotelu 500 w Zegrzu. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

Dodano: 18.10.2016
Miejsce: Zegrze

OAiIT i ZDO na miarę szpitala XXI wieku

Organizowana przez redakcję „OPM” konferencja „Szpital XXI wieku – planowanie – projektowanie – budowa – działalność” odbyła się 13 października w Warszawie. Tym razem poświęcona była dwóm zaawansowanym technologicznie jednostkom – OAiIT oraz ZDO.

Dodano: 14.10.2016
Miejsce: Warszawa

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 10-12 października odbyła się w Katowicach kolejna edycja Kongresu.

Dodano: 27.10.2016
Miejsce: Katowice

III Kongres Nowoczesny Pion Techniczny

Wydarzenie organizowane przez redakcję „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego” i Stowarzyszenie Niemedycznej Kadry Ochrony Zdrowia odbyło się w dniach 2-4 czerwca w Cedzynie koło Kielc.

Dodano: 13.06.2016
Miejsce: Cedzyna, Kielce

Szpital XXI wieku - konferencja OPM

Druga z cyklu konferencja "Szpital XXI wieku - planowanie, projektowanie, budowa, działalność" odbyła się 8 października w Warszawie.

Dodano: 16.10.2015
Miejsce: Warszawa

I Polski Kongres Pokonać Sepsę

Odbywająca się we Wrocławiu pierwsza edycja Kongresu przyciągnęła ponad tysiąc uczestników oraz wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy.

Dodano: 28.09.2015
Miejsce: Wrocław

Health for public, public for health

17-18 września br. w Zabrzu odbyła się II Konferencja Zdrowia Publicznego Państw Grupy Wyszehradzkiej.

Dodano: 02.10.2015
Miejsce: Zabrze

Innowacyjność w kształceniu - konferencja UJ CM

11 i 12 września w Auditorium Maximum miała miejsce konferencja naukowo-szkoleniowa „Innowacyjność w kształceniu, praktyce pielęgniarskiej i badaniach naukowych. 90-lecie powstania Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Opiekunek Zdrowia w Krakowie”.

Dodano: 22.12.2015
Miejsce: Kraków

II Kongres Nowoczesny Pion Techniczny

Wydarzenie zorganizowała redakcja "Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego" oraz Stowarzyszenie Niemedycznej Kadry Ochrony Zdrowia.

Dodano: 18.06.2015
Miejsce: Wrocław

Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie

Patronat honorowy nad spotkaniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia Dolnego Śląska, a także Śląski Związek Pracodawców Prywatnych.

Dodano: 11.06.2015
Miejsce: Katowice

Forum Menadżerów Służby Zdrowia - Gdańsk

Konferencja odbyła się 16 czerwca w Hotelu Novotel Marina w Gdańsku.

Dodano: 19.06.2015
Miejsce: Gdańsk

Forum Menadżerów Służby Zdrowia - Rzeszów

28 kwietnia w Rzeszowie odbyła się kolejna edycja Forum Menadżerów Służby Zdrowia, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Biznesowe.

Dodano: 04.05.2015
Miejsce: Rzeszów

Forum Menadżerów Służby Zdrowia - Poznań

Na konferencji spotkało się blisko 100 przedstawicieli kadry zarządzającej placówek medycznych.

Dodano: 10.04.2015
Miejsce: Poznań

I Studenckie Ogólnopolskie Forum Radiologiczne SOFoR

1 marca 2015 roku odbyło się I Studenckie Ogólnopolskie Forum Radiologiczne, zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe X-Ray działające przy II Zakładzie Radiologii Klinicznej w auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dodano: 17.03.2015
Miejsce: Warszawa

Sympozjum e-Zdrowie 2014 – Medycyna 3.0

W dniach 11-12 grudnia, w Centrum Konferencyjnym firmy Comarch odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom najnowszych rozwiązań teleinformatycznych wykorzystywanych w ochronie zdrowia.

Dodano: 15.12.2014
Miejsce: Kraków

New Frontiers in Interventional Cardiology 2014

Międzynarodowe Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej odbyły się w Krakowie, w dniach 3-6 grudnia 2014. 15. edycja wydarzenia zgromadziła ponad 1000 uczestników.

Dodano: 12.01.2015
Miejsce: Kraków

Szpital XXI wieku – konferencja NIZP-PZH i „OPM”

Spotkanie skupione wokół tematyki planowania, projektowania, budowy i działalności szpitali odbyło się 16 października w siedzibie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny.

Dodano: 23.10.2014
Miejsce: Warszawa

Śniadanie techniczne Stowarzyszenia Niemedycznej Kadry Ochrony Zdrowia

26 września 2014 r. odbyło się Śniadanie techniczne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Niemedycznej Kadry Ochrony Zdrowia.

Dodano: 07.10.2014
Miejsce: Kielce

XVIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła kilka tysięcy uczestników, którzy zapoznali się z najnowszymi badaniami naukowymi, metodami diagnostycznymi i zaleceniami z zakresu kardiologii, kardiochirurgii i nauk pokrewnych.

Dodano: 22.10.2014
Miejsce: Poznań

Nowoczesna Placówka Medyczna 2014

W tym roku już po raz drugi odbyły się Targi Nowoczesna Placówka Medyczna, spotkanie dedykowane branży medycznej. Ogólnopolskie wydarzenie miało miejsce w dniach 4-5 czerwca 2014 roku w Ośrodku Sportowo–Szkoleniowym Torwar.

Dodano: 22.08.2014
Miejsce: Warszawa

XVIII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej

Tegoroczne XVIII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej (WCCI, Warszawa, 9-11 kwietnia) zakończyły się dużym sukcesem.

Dodano: 12.05.2014
Miejsce: Warszawa

Zamówienia publiczne w ochronie zdrowia 2014 – konferencja OPM

Redakcja „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego” zorganizowała podczas Targów SALMED 2014 warsztaty dla zamawiających i wykonawców „Zamówienia publiczne w ochronie zdrowia”. Ich tematyka obejmowała interpretację nowelizowanych przepisów ustawy PZP.

Dodano: 24.02.2014

Targi SALMED 2014

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, które odbyły się w tym roku już po raz 25., stały się – jak co dwa lata – okazją do wymiany doświadczeń osób zawodowo związanych z ochroną zdrowia, zarówno w Polsce jak i na świecie.

Dodano: 24.02.2014

″Polandafrica 2013″ – podsumowanie sesji tematycznej Medycyna i ochrona zdrowia″

W dniach 26-27 listopada 2013 r. w ramach odbywającego się w Łodzi Polsko-Afrykańskiego Kongresu Współpracy „POLANDAFRICA 2013” odbyła się sesja tematyczna ″Medycyna i ochrona zdrowia″. Jej patronem i moderatorem była Górno...

Dodano: 26.11.2013

″Współczesna placówka medyczna - w kierunku innowacji″ 2013 - konferencja ″OPM″ i NIZP - PZH

Pierwsza edycja wydarzenia skierowanego do menedżerów i dyrektorów placówek ochrony zdrowia została zorganizowana przez redakcję ″OPM″ we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładem Higieny. Wydarzenie o...

Dodano: 04.10.2013

Szkoła Radiologii PLTR

Szkoła Radiologii Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, które odbędzie się w dniach 5-6 maja 2017 r. w Kielcach.

Data rozpoczęcia: 05.05.2017
Data zakończenia: 06.05.2017
Miejsce: Kielce

XI Międzynarodowa Konferencja Chirurgii Małoinwazyjnej

XI Międzynarodowa Konferencja: "Jak uniknąć zdarzeń niepożądanych w chirurgii małoinwazyjnej?" odbędzie się w dniach 10-13 maja 2017 r.

Data rozpoczęcia: 10.05.2017
Data zakończenia: 13.05.2017
Miejsce: Białystok

13th Warsaw International Medical Congress

13 edycja Warsaw International Medical Congress odbędzie się dniach 11-14 maja.

Data rozpoczęcia: 11.05.2017
Data zakończenia: 14.05.2017
Miejsce: Warszawa

MedTrends 2017 - Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia

III międzynarodowa konferencja „MedTrends 2017 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia” odbędzie się w Zabrzu, w dniach 16-17 maja 2017 roku.

Data rozpoczęcia: 16.05.2017
Data zakończenia: 17.05.2017
Miejsce: Zabrze

XXVII Konferencja Anestezjologia i Intensywna Terapia II Dekady

Tegoroczna edycja konferencji w Jachrance odbędzie się w dniach 17-19 maja 2017 roku.

Data rozpoczęcia: 17.05.2017
Data zakończenia: 19.05.2017
Miejsce: Jachranka k. Warszawy

IV Letnie Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

"Stany zagrożenia życia - praktyczne aspekty pracy w systemie PRM" - pod takim hasłem odbędzie się w dniach 17-19 maja IV Letnie Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego.

Data rozpoczęcia: 17.05.2017
Data zakończenia: 19.05.2017
Miejsce: Grudziądz

II Ogólnopolska Konferencja Ekspertów Ochrony Zdrowia

Konferencja pod hasłem: "Ewidencja świadczeń zdrowotnych podstawą bezpieczeństwa prawno-finansowego placówki medycznej" odbędzie się w dniach 18-19 maja 2017 r.

Data rozpoczęcia: 18.05.2017
Data zakończenia: 19.05.2017
Miejsce: Kielce

III Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie

18 maja w Zawierciu odbędzie się trzecia edycja wydarzenia poświęconego kadrze zarządzającej w podmiotach leczniczych - Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie.

Data rozpoczęcia: 18.05.2017
Data zakończenia: 18.05.2017
Miejsce: Zawiercie

II Konferencja Ordynatorów i Kierowników Klinik Chirurgii Ogólnej

II Ogólnopolska Konferencja Ordynatorów i Kierowników Klinik Chirurgii Ogólnej odbędzie się 19-20 maja 2017 roku w Ossie koło Rawy Mazowieckiej.

Data rozpoczęcia: 19.05.2017
Data zakończenia: 20.05.2017
Miejsce: Ossa k. Rawy Mazowieckiej

XII Warszawskie Dni Ultrasonograficzne

12 edycja Warszawskich Dni Ultrasonograficznych odbędzie się w dniach 19-20 maja.

Data rozpoczęcia: 19.05.2017
Data zakończenia: 20.05.2017
Miejsce: Warszawa

80. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Jubileuszowa konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbędzie się w dniach 19-20 maja w Jachrance.

Data rozpoczęcia: 19.05.2017
Data zakończenia: 20.05.2017
Miejsce: Jachranka k. Warszawy

XXVIII Konferencja Sekcji Rytmu Serca PTK POLSTIM 2017

Kolejna edycja POLSTIM odbędzie się 25-27 maja w Rzeszowie.

Data rozpoczęcia: 25.05.2017
Data zakończenia: 27.05.2017
Miejsce: Rzeszów

II Polski Kongres Pokonać Sepsę

II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” odbędzie w dniach 25–27 maja 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Data rozpoczęcia: 25.05.2017
Data zakończenia: 27.05.2017
Miejsce: Wrocław

III Sympozjum Radiologii Pediatrycznej

Sekcja Radiologii Pediatrycznej PLTR organizuje III edycję Sympozjum w dniach 26-27 maja w Warszawie.

Data rozpoczęcia: 26.05.2017
Data zakończenia: 27.05.2017
Miejsce: Warszawa

I Konferencja Ratownictwa Medycznego

W dniach 10-11 czerwca odbędzie się I Konferencja Ratownictwa Medycznego.

Data rozpoczęcia: 10.06.2017
Data zakończenia: 11.06.2017
Miejsce: Szczyrk

III Krajowa Konferencja Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media

III Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Socjologia medycyny - promocja zdrowia - media" odbędzie się w dniach 25-27 września 2017 r.

Data rozpoczęcia: 25.09.2017
Data zakończenia: 27.09.2017
Miejsce: Wrocław

II Zjazd Polskiego Towarzystwa Artroskopowego

II edycja zjazdu odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2017 r.

Data rozpoczęcia: 16.11.2017
Data zakończenia: 18.11.2017
Miejsce: Miasto Łódź